18:05
Координатор громадської ініціативи "Оновлення країни", екс-глава СБУ Валентин Наливайченко заявляє, що заява міністра освіти Дмитра Табачника суперечить положенням закону "Про голодомор 1932-1933 років в Україні".
Як повідомляє прес-служба організації в середу, В.Наливайченко має на увазі ст. 2 закону, в якій зазначено: "Публічне заперечення голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам'яттю мільйонів жертв голодомору, приниженням гідності українського народу і є протиправним".
"Чиновники, які заперечують факт злочину, вчиняють протиправно і підпадають під юрисдикцію Міжнародного суду в Гаазі. Ті, хто заперечує, що в Україні у 1932-33 роках в оточенні збройних формувань від голоду загинули наші діди і прадіди, – покривають злочинців і виправдовують злочини проти людяності", - заявив він.
За його словами, ініціатива "Оновлення країни" звернеться до Генеральної прокуратури з вимогою притягнути міністра до кримінальної відповідальності "за порушення закону і заперечення встановленого українським судом факту, що голодомор 1932-33 років був актом геноциду українського народу".
Крім того, громадська ініціатива закликає народних депутатів винести на розгляд Верховної Ради постанову про усунення Д.Табачника з посади.
Як повідомлялося, раніше міністр під час прямої телефонної лінії в газеті "Аргументы и факты" заявив: "Вимирання українського села, російського, молдовського тощо, тобто голод був, але, на мою думку, він мав характер політичного руйнування селянства і соціального ладу - він не мав етнічного характеру".
За словами Д.Табачника, "певною мірою голод у 1932-1933 роках і в 1946-1947 роках був штучним через неправильні управлінські рішення".
<<< назад01.09.2010
20:36
10.02.2012 ЄС призупинив допомогу Україні за деякими програмами - Тейшейра20:36
10.02.2012 Онищенко призупинив виконання домовленостей з Мінагропродом України з "сирної проблеми"19:52
10.02.2012 Квитки на Євро-2012 дозволять безоплатно їздити в транспорті протягом 36 годин – у день матчу та до полудня наступного дня19:35
10.02.2012 Доній пропонує обрати головою Комітету ВР з питань свободи слова колегу, екс-генпродюсера "5 каналу" Стеця19:07
10.02.2012 Мін'юст відмовився від повноважень висувати кандидатури арбітражних керуючих через корупцію та нерівність